תביעות ליקויי בנייה

תביעות ליקויי בנייה 5.00/5 (100.00%) 1 vote

ליקויי בנייה הם מהצרות הגדולות ביותר של רוכשי דירות ובעליהן. ליקויים שונים יכולים להתפתח בריצוף או בגג, במערכות התת קרקעיות כמערכות המים והביוב, במערכות החשמל והגז, בריצוף או בתקרות ואפילו בשלד המבנה. אין ספק כי ליקויי בנייה יכולים לגרום לאי נוחות רבה, סכנות משמעותיות ובעיקר הרבה כאבי ראש בניסיון לטפל בבעיה.

מה הם ליקויי בנייה?

ליקויי בנייה קיימים בכל בית אולם ברוב המקרים לא קל להבחין בהם. אלו יכולים להיות המרווחים בין המרצפות שאינם זהים זה לזה, גובהם של המשקופים או רוחבם של פרוזדורים שאינם תואמים את התקן או מערכות ביוב או צנרת שאינן מותקנות כראוי. כמו כן יכולים אלו להיות ליקויים בשלד שאינם גלויים לעין שאינה מתמצאת בבנייה או בכלל.

ליקויי בנייה יכולים להיות גם בעיות בתשתיות, ברצפות עקומות ובמערכת המים שאינה פועלת כראוי. במקרים אלו קל יותר להבחין בליקויי הבנייה אולם כך או כך בעלי הדירות הם הנפגעים המרכזיים.

הקושי האמיתי בליקויי בנייה

הם חסרים את הידע המקצועי לצורך התמודדות ראויה עם הליקוי ועם הקבלן האחראי לליקוי.

לאחרונה, יותר ויותר מוגשות תביעות ליקויי בנייה, המגלות כי למעשה ישנם לא מעט ליקויים הדורשים התייחסות של אנשי מקצוע, כמו כן, קיימת פסיקה רבה בקשר  לבעיות וליקויים שונים הצצים במבנים. באיסוף נתונים מתגלה כי מדי שנה מוגשות לא פחות מ- 4,000 תביעות ליקויי בנייה שונות. מספר זה הולך וגדל ומוכיח כי יש בעיה עמוקה באופן בניית הדירות בישראל.

האם מדובר בתופעה?

מדובר בתופעה ההולכת ומתעצמת ומעידה בעיקר על נורמה הקיימת בארץ. זאת בשל הביקוש ההולך וגובר אל מול אי דרישה להעלות את הרמה ולהקפיד יותר בכל הנוגע לליקויי בנייה שונים וכן בשל הקושי של רוכשי הדירות להתמודד מול הקבלן. במקרים רבים הקבלן מבצע  את התיקון הנדרש ללא כל בעיה מצדו וללא כל עיכוב נוסף. במקרים בהם יש קושי לתקן את הליקויים אין ברירה אלא לנסות לפנות אליו באמצעות עורך דין מקצועי המתמחה בתחום ולהגיע אל קו האמצע ביחד.


פוסט זה פורסם בקטגוריה ליקויי בנייה, מאמרים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.