תביעה בגין ליקויי בנייה בדירה חדשה

Rate this post

ליקויי בנייה בדירה חדשה הינם סוגיה חשובה המתרחשת לא אחת ומתגלה בדרך כלל רק לאחר הכניסה לדירה. במקרים רבים רוכשי דירות מגלים כי בדירה החדשה שקנו ישנם סדקים בקירות, חוסר סימטריה בחלונות ובדלתות, מידות שאינן תקינות על פי החוק והתקנים ועוד מגוון רחב של ליקויים ופגמים אחרים.

תביעה בגין ליקויי בנייה בדירה חדשה היא אינה עניין של מה בכך, ויש להערך בהתאם. לצורך הגשת תביעה כזו יש להצטייד בחוות דעת הנדסית מקצועית המפרטת את הליקויים והפגמים בדירה ואת התקנים הרלוונטיים לאותם ליקויים. כמו כן, חשוב לוודא כי המומחה ייתן הערכת עלות לגבי כל תיקון ותיקון שנדרש. שלב זה הוא הכרחי ומשמעותי גם כאשר לא מוגשת תביעה אך יש צורך בפנייה מבוססת אל הקבלן. במידה והקבלן לא יתקן את הליקויים או שיבצע תיקונים כושלים, אין מנוס מהגשת תביעה בעניין.

דבר החוק

על פי הוראות חוק המכר דירות, יש לתת לקבלן הזדמנות נאותה לתיקון הליקויים, ועל הקבלן לתקנם תוך זמן סביר. את הפנייה יש לבצע מייד בסמוך לאחר גילוי הליקויים, ומומלץ לעשות זאת באמצעות דואר רשום. רצוי להעזר בעורך דין אשר ישלח לקבלן מכתב דרישה לתיקון הליקויים. במידה והקבלן מסרב לתקן את הליקויים או דוחה את ביצוע התיקונים מעבר לתקופת זמן סבירה, מהווה הדבר עילה להגשת תביעה אשר תחייב את הקבלן לבצע את התיקונים הלכה למעשה או לשלם את שווי תיקונם על-ידי קבלן מטעם הקונים.

צעדים נדרשים טרם הגשת תביעה

כאמור לעיל, לפני שפונים לאפשרות של תביעה בגין ליקויי בנייה בדירה חדשה יש לתת לקבלן הזדמנות נאותה לתיקון הליקויים, ועל הקבלן לתקנם תוך זמן סביר. עורך דין המומחה בתחום של ליקויי בנייה יבחן באופן מעמיק את נושא התביעה ויקבע איזה הליכים יש לנקוט כנגד הקבלן ומה הסעדים המומלצים שכדאי לדרוש בבית המשפט כנגד הקבלן.

ככל שהאלמנט הבעייתי מורכב יותר, כך תיקונו יהיה יקר ומסובך יותר. מסיבות אלו חשוב שלא להתפשר ולבצע בדיקה מקצועית על-ידי מומחה טוב ומקצועי שיכול לתת הערכה מדויקת של התיקונים הנדרשים.


פוסט זה פורסם בקטגוריה ליקויי בנייה, מאמרים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.