עורך דין חברות

עורך דין חברות 5.00/5 (100.00%) 1 vote

חברה הרשומה, מאוגדת ופועלת בישראל צריכה לפעול על פי הדין הישראלי בכל התחומים בהם היא פועלת. החל מדיני חברות ומיסוי, דרך דיני חוזים וכלה בדיני העבודה. כאשר הנך בעל חברה ההמלצה היא להיות מיוצג על ידי עורך דין חברות המתמחה בדין המסחרי בכלל ובדיני חברות ותאגידים בפרט. עורך דין חברות ידאג שכל הפעולות העסקיות שלך יבוצעו על פי החוק ויוכל לייצג אותך ואת החברה בסכסוכים משפטיים שונים. החשיבות המרכזית של עו"ד חברות הבקיא בתחום העסקי ובדיני החברות היא בעובדה שהחוקים הקיימים אינם מקיפים ומכילים את כל הסיטואציות העסקיות הקיימות ובכדי לספק ייעוץ משפטי טוב יש להכיר גם את תקדימי הפסיקה וגם את הכיוון הכללי בו פוסעים בתי המשפט בתחום דיני החברות ולדעת להתאים לכך את הפעילות העסקית.

סוג ההתאגדות

ההמלצה היא לפנות לעו"ד חברות עוד בטרם החלה החברה לפעול ועוד בטרם היא התאגדה, זאת על מנת לקבל ייעוץ משפטי לגבי סוג ההתאגדות המתאים לפי תחום העיסוק, מחזור הפעילות וסוגיות מיסוי שונות. לאחר ההתאגדות עו"ד חברות יוודא כי החברה פועלת בהתאם לדין ועומדת בכל חובות הדיווח החלות עליה לרשויות השונות ובכל הדרישות הניהוליות שעליה למלא בהתאם לצורת ההתאגדות שנבחרה.

רגולציה

כיום כמעט כל חברה הפועלת במשק נתונה לרגולציה זו או אחרת מטעם משרדי הממשלה ורשויות המדינה השונות. עו"ד חברות הבקיא בתחומי הרגולציה השונים ומוודא כי החברה עומדת בכל הכללים המוחלים עליה ולא לגרום לחברה להתפרק, אשר יודע גם לייצג את החברה למול הרגולטור בשעת הצורך, הוא נכס חשוב לחברה אשר יכול לחסוך לה כספים רבים ואף למנוע הליכים פליליים.

דיני חוזים

חברות פועלות בעולם העסקים באמצעות חוזים שהן כורתות עם גורמים שונים: לקוחות, ספקים, נותני שירותים ועוד. ישנה חשיבות רבה לניסוח נכון של חוזים. חוזה שנוסח על ידי עורך דין חברות, לא רק יהיה ברור ובהיר ויעמוד בכל הכללים של דיני החוזים בישראל, אלא גם יתאים לאופי הפעילות של החברה ולדיני החברות בישראל. בנוסף לעו"ד חברות יש ניסיון רב במשא ומתן לקראת חתימת חוזה ומומלץ להיוועץ בו כבר בשלב זה ולא רק לקראת עריכת וחתימת החוזה.

דיני עבודה

כאשר חברה מעסיקה עובדים עליה לעשות זאת בהתאמה לדיני העבודה הנהוגים בישראל. דיני העבודה בישראל מתייחסים למגוון סוגיות ביחסים בין המעסיק לעובד החל משכר מינימום והפרשה לפנסיה, דרך חובת שימוע לפני פיטורין ועד לנושאים של שוויון הזדמנויות והטרדה מינית. ייעוץ משפטי בתחום ימנע מחברה את הצורך להתמודד עם תביעות אזרחיות של עובדים שזכויותיהם לא נשמרו במלואן.

עורך דין חברות חיוני לפעולת החברה והצלחתה ולכן מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום כבר בשלבים הראשונים. עורך דין המתמחה בתחום יוכל לנווט נכון את ההבטים המשפטיים בהתאם לצרכים המשתנים של חברה בצמיחה בתיאום עם יעדי החברה כך שיצור קו קוהרנטי ונכון בין ניהול החברה הפיננסי והאסטרטגי וניהול משפטי נכון וכחוק.

ראה עוד: עורך דין נדל"ן


פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.