נדל"ן

נדל"ן 5.00/5 (100.00%) 4 votes

עו"ד נדלן מומחה

נדל"ן, נכסי דלא ניידי או בשמם המוכר מבחינה משפטית: מקרקעין, מוגדרים בחוק המקרקעין כ"קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר אחר המחובר אליה חיבור של קבע, זולת מחוברים הניתנים להפרדה". נכסים אלו יכולים להיות קרקעות ומגרשים ריקים (ללא בניה), דירות וחנויות, מבנים ושטחים חקלאיים, נכסים מסחריים, בניינים המשמשים למגורים, בניינים המשמשים לתעשייה ועוד. שירותי עו"ד נדל"ן מהבחינה המשפטית הינו בין התחומים המורכבים והענפים ביותר שיש בתחום המשפטים, בשל מגוון החוקים הקיים בו בכל אחד מההיבטים של תחום המקרקעין.

בשל מספרם הרב של החוקים בתחום המקרקעין ישנה חשיבות מרבית לליווי ולטיפול מקצועי של עורך דין נדל"ן המתמחה בדיני מקרקעין ובעסקאות מקרקעין שונות. במסגרת היבטי הנדל"ן השונים, מטופלים על ידי עורכי דין נדל"ן מקרים בתחומים של חוזי מכירה, עסקאות קומבינציה, השכרת דירות וחנויות, קנייה ומכירה של מגרשים, מסחר בנכסים מסחריים, ביצוע הסכמי שיתוף או פירוק שיתוף במקרקעין, עו"ד נדל"ן לייצוג בתיקי תמ"א 38, ייצוג בעסקאות מכירה או קנייה, ניהול תהליכים יזמיים ועוד.

עו"ד נדל"ן לרכישת דירות חדשות

במסגרת רכישת דירה חדשה מקבלן, עובדת תשלום שכ"ט עבור עורך דינו של הקבלן על-ידי הקונה מביאה רבים להאמין כי עורך דינו של הקבלן מייצג ושומר על האינטרסים של הקונה.
למעשה אין טעות גדולה מזו. שכ"ט עבור עו"ד הקבלן משולם ע"י הקונה אך ורק עבור שירותיו של זה ברישום הבניין החדש כבית משותף ורישום הדירה על שם הקונה (וכך אף בד"כ רשום במפורש בחוזה הרכישה).

עו"ד נדל"ן לדירות מיד שנייה

עורך דין נדל"ן עוסק במכירה או קנייה של דירות מיד שנייה מצריכות בדיקה מעמיקה באשר למיסים החלים על המוכר ו/או הקונה (מיסי מקרקעין, היטלי השבחה, פיתוח וכו'), לאיכות הנכס, קיומם של שעבודים או עיקולים על הנכס, בדיקת זכויותיו של המוכר בנכס, קיום צווי הריסה ועוד. אלו מחייבים טיפול מקצועי של עורך דין נדלן.

פירוק שיתוף מקרקעין

שיתוף מקרקעין הינו מצב בו שני אנשים או יותר
שותפים בבעלות על אותו הנכס. במקרה והשותפים או חלק מהם מעוניינים לפרוש מהשותפות – נדרש תהליך משפטי בליווי של עו"ד נדלן מומחה לפירוק שיתוף מקרקעין באופן כזה שיבטיח כי כל אחד
מהצדדים יקבל את החלק המגיע לו.

עו"ד נדל"ן לייצוג בתמ"א 38

האינטרסים של דיירי הבניין המיועד לשיפוץ במסגרת תמ"א 38 אינם זהים לאינטרסים של הקבלן האחראי על הפרויקט, האדריכלים או הנכנסים לגור בבניין. לפיכך זקוקים דיירי הבניין לייצוג משפטי הולם על ידי משרד עורכי דין נדל"ן מקצועי ומנוסה.

ראה עוד: עורך דין צבאי מוסמך

 

סגור לתגובות.