ליקויי בנייה בריצוף

ליקויי בנייה בריצוף 5.00/5 (100.00%) 1 vote

ריצוף הינו בין האלמנטים המשמעותיים ביותר בכל נכס. בין אם מדובר בדירה בבית דירות או בית פרטי, בין אם מדובר בבית עסק או בכל נכס אחר – הריצוף הוא זה המעניק למקום את הנוכחות המשמעותית שלו ואת הנראות למבקרים. בשל כך, יש לריצוף חשיבות גבוהה ביותר והשפעה על מראה הנכס בכללותו.

חשיבות בחירת הריצוף ואופן הנחתו

בחירת הריצוף ואופן ההנחה שלו, עיצובו והתאמתו לסגנון שאר הבית הינם אלמנטים רבי חשיבות המצריכים התייחסות מיוחדת. יחד עם זאת ואולי דווקא בשל החשיבות הרבה של בחירת הריצוף ואופן ההנחה שלו, ישנם לא מעט ליקויי בנייה בריצוף הבאים לידי ביטוי בנזקים משמעותיים המסבים שאט נפש לבעלי הבתים.

ליקויי בנייה בריצוף מופיעים בסוגים שונים של חיפויים ומצריכים התייחסות מיידית על מנת למנוע מצב של התפשטות הנזק. הריצוף הינו בין הרכיבים שעלות תיקונם הינה בין הגבוהים ביותר ומסיבה זו הופכים תיקונים אלו למורכבים יותר לביצוע. מה גם שהליקויים עצמם מצריכים עבודה רבה, גורם המשפיע גם הוא על מחירי התיקון של הריצוף.

ליקויי בנייה נפוצים

ליקויי בנייה בריצוף כוללים מספר מקרים נפוצים אותם ניתן למצוא בנכסים שונים. ביניהם – ריצוף משטח ללא שיפועים מתאימים למים או לניקוזים או לחילופין, הנחת ריצוף באופן לא ישר ולא סימטרי היוצר קיעורים וקימורים על הריצוף, הנחת הריצוף באופן שמופיעים עליו כתמים ולכלוכים שונים, חומרים סידניים מתהליך הבנייה או מלחים המגיעים מהריצוף עצמו, הנחה של אריחים פגומים, אריחים הנשברים בקלות מאחר והיו סדוקים קודם לכן, הנחת אריחים בהפרשי גובה ביניהם, חיתוכים לא ישרים של האריחים, הנחת אריחים שחלקם בגוון שונה, הנחת ריצוף על חול רטוב מה שגורם לרטיבות כלואה מתחת לריצוף ועוד.

כיצד מתמודדים עם ליקויי בנייה בריצוף

על מנת להתמודד עם ליקויי בנייה בריצוף אלו יש להזמין איש מקצוע המתמחה בתחום אשר יבנה דו"ח מקיף הכולל את הדרכים האפשריות לתיקון הנזק וכן את העלויות לתיקונים. המומחה הוא זה אשר יקבע האם יש להחליף את ריצוף הבית כולו או שמא ניתן להחליף רק חלק מהריצוף או לתקון את האריחים שנפגעו.

במידה ואיש המקצוע קובע כי לא ניתן להחליף אריחים בודדים יש לפנות אל הקבלן בדרישה להחליף את האריחים טרם חלוף תקופת ההתיישנות ותוך שימוש בייצוגו של עורך דין המתמחה בתחום ליקויי בנייה ויכול לתת את הייצוג האיכותי ביותר. כמובן, תמיד יש להיעזר בבעלי  מקצוע המתמחים בתחום ומכירים אותו לעומק.

לחצו כאן לקבלת מידע נוסף בתחום עורך דין ליקויי בנייה

 


פוסט זה פורסם בקטגוריה ליקויי בנייה, מאמרים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.