בעיות רטיבות כתוצאה מליקויי בניה של קבלן

בעיות רטיבות כתוצאה מליקויי בניה של קבלן 2.33/5 (46.67%) 9 votes

נכנסתם לבית חדש וכעבור זמן קצר התחלתם לגרד את הקירות המתקלפים? נכנסתם למקלחת וכעבור חודשים מספר גיליתם שגם הקירות מתקלחים? קודם כל חשוב לא להילחץ. קירות רטובים הינם נגע הקיים בבתים רבים ולא רק בארץ. גשמים מרובים, בנייה רשלנית ולעיתים גם ניסיונות הקבלן לחסוך בעלויות הבנייה תוך שימוש בחומרים זולים – כל אלו יכולים לפגוע משמעותית בדירה ובאיכות החיים של דיירי הדירה הסובלים מרטיבות. אם נכנסתם לדירה וגיליתם נזקי רטיבות חשוב לדעת כי חוקי המכר והנזיקין עומדים לצידכם במקרים אלו.

בעלי נכסים אשר רכשו את נכסיהם מקבלן וגילו תופעות של רטיבות בבית, יכולים לדרוש את תיקון הליקוי בניה, ובמידה והקבלן לא מתקן או שתיקוניו הם תיקונים כושלים, או אז זכאים הם לפיצוי מלא עפ"י עלות התיקון הנדרש ולפיצויי עגמת נפש גבוהים. בעלי דירות הסובלים מרטיבות יכולים לדרוש ביצוע תיקון על ידי הקבלן באופן מידי ואילו זה מחויב לתקן את התקלה, וככל שהקבלן לא יעשה כן באופן מיידי, תוכלו אף לדרוש פיצויים כספיים וזאת אף מעבר לפיצויים בגין עלויות התיקונים אותם יש לבצע באופן מיידי.

על פי החוק מחויב הקבלן למצוא פתרון לבעיית הרטיבות בתוך מינימום הזמן האפשרי וכדברי החוק – תוך זמן סביר. חשוב לדעת כי ישנם מקרים בהם הרטיבות אינה גורמת לבעיות משמעותיות בהווה אולם עלולה להחמיר ולגרום לבעיות רציניות בעתיד. לפיכך אין להזניח בעיות רטיבות – לא בטווח המידי ולא בטווח הארוך. יש לטפל בבעיות אלו באופן מהיר על מנת להימנע מהחרפה של המצב. במקרים רבים התיקון כלל אינו יקר אולם קבלנים רבים יתנערו מאחריות לביצוע התיקון. קבלנים אחרים יעדיפו למרוח את הזמן ולא לבצע את התיקון באופן המידי עד אשר יתייאשו הרוכשים.

יש לזכור כי במקרים בהם הקבלן מתעכב עם ביצוע התיקון, נמרח אתו או לא מוכן לבצעו, אזי הפיצויים יהיו גבוהים ורציניים יותר. לא קל להעריך מה יפסוק בית המשפט, אולם בכל מקרה בו ישנה רטיבות חשוב לפנות אל עורך דין על מנת להבטיח כי המקרה יטופל בצורה המקצועית ביותר. אם פניתם אל הקבלן ולא קיבלתם מענה, אם פניתם אל הקבלן וזה התחמק או אם בכל מקרה הטיפול במקרה מתעכב, זכותכם המלאה לדרוש מהקבלן פיצויים גבוהים יותר ויותר עפ"י משף העיכוב.

חשוב לזכור ולדעת, כי בכל מקרה של רטיבות או ליקויי בנייה אחרים שבאחריות הקבלן – הקבלן מחויב להעמיד את שירותיו לרשות הרוכשים ולבצע תיקון מקצועי וראוי בתוך זמן סביר.

 


פוסט זה פורסם בקטגוריה ליקויי בנייה, מאמרים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.